Susumu RG1608V-1580-W-T1
RG1608V-1580-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-1580-W-T1
Brief Description
RES SMD 158 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-1580-W-T1.pdf
Availability of RG1608V-1580-W-T1
QUANTITY
RG1608V-1580-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-1580-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-1580-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)158
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-1580-W-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-1580-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-1580-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-1580-W-T1
MOSFET N-CH 500V 8A TO-220-5 datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 15A SYNC ETSSOP20 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf