Susumu RG1608V-1781-C-T5
RG1608V-1781-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-1781-C-T5
Brief Description
RES SMD 1.78K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-1781-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-1781-C-T5
QUANTITY
RG1608V-1781-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-1781-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-1781-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-1781-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-1781-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-1781-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-1781-C-T5
IC TXRX 5V/3V RS232 28-SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 7.7A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 178 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC TRANSCVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 1W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf