Susumu RG1608V-182-B-T1
RG1608V-182-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-182-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-182-B-T1.pdf
Availability of RG1608V-182-B-T1
QUANTITY
RG1608V-182-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-182-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-182-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-182-B-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-182-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-182-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-182-B-T1
CONN HEADER 24POS .100" R/A TIN datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 390 OHM 9SIP datasheet.pdf
CONN RING 12-10 AWG #6 PL-GRIP datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 125KHZ 4UCSP datasheet.pdf
3.96 PITCH CONN HOUSING 4POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.3A DFN2020-6 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 80MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf