Susumu RG1608V-1870-C-T5
RG1608V-1870-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-1870-C-T5
Brief Description
RES SMD 187 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-1870-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-1870-C-T5
QUANTITY
RG1608V-1870-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-1870-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-1870-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-1870-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-1870-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-1870-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-1870-C-T5
FILTER MOD 75V 20A PC MOUNT datasheet.pdf
RES SMD 14.3 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 66.66MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN TERM HSG O/RAMP 20POS datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 82V 1W DO204AL datasheet.pdf
ATTENUATOR F/OPTIC 3.0DB datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS IN-LINE datasheet.pdf