Susumu RG1608V-1910-W-T5
RG1608V-1910-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-1910-W-T5
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-1910-W-T5.pdf
Availability of RG1608V-1910-W-T5
QUANTITY
RG1608V-1910-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-1910-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-1910-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-1910-W-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-1910-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-1910-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-1910-W-T5
ADAPTER DEVICE FOR MPLAB-ICE datasheet.pdf
3 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS RGHT ANG W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HOUSING datasheet.pdf
RES 583K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf