Susumu RG1608V-1911-C-T5
RG1608V-1911-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-1911-C-T5
Brief Description
RES SMD 1.91K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-1911-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-1911-C-T5
QUANTITY
RG1608V-1911-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-1911-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-1911-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.91k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-1911-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-1911-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-1911-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-1911-C-T5
RES 127 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 56SSOP datasheet.pdf
CAP CER 10UF 100V X7R SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
IGBT 1200V 123A 570W SOT227 datasheet.pdf
DIODE FAST REC R9G 900A 1000V datasheet.pdf
FIXED IND 2.4UH 460MA 1.2 OHM TH datasheet.pdf