Susumu RG1608V-2050-C-T5
RG1608V-2050-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-2050-C-T5
Brief Description
RES SMD 205 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-2050-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-2050-C-T5
QUANTITY
RG1608V-2050-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-2050-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-2050-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-2050-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-2050-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-2050-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-2050-C-T5
CONN HEADER .100 SNGL STR 22POS datasheet.pdf
CONN TNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 500NS 8UMAX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
VERTICAL HEADER SMT datasheet.pdf
FIXED IND 0.8NH 320MA 200 MOHM datasheet.pdf