Susumu RG1608V-2050-W-T1
RG1608V-2050-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-2050-W-T1
Brief Description
RES SMD 205 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-2050-W-T1.pdf
Availability of RG1608V-2050-W-T1
QUANTITY
RG1608V-2050-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-2050-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-2050-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-2050-W-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-2050-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-2050-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-2050-W-T1
MINI SOCKET CONNECTOR PLATEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER HEX LSTTL 14-TSSOP datasheet.pdf
RES 357 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
STEEL HOLE PLUG, NICKEL PLTD 1" datasheet.pdf
CABLE 40COND 20AWG SHLD 100' datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMBJ datasheet.pdf
IC FLASH 8GBIT VFBGA datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf