Susumu RG1608V-221-C-T5
RG1608V-221-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-221-C-T5
Brief Description
RES SMD 220 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-221-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-221-C-T5
QUANTITY
RG1608V-221-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-221-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-221-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-221-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-221-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-221-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-221-C-T5
IC CPU SUPERV 4K EE RST LO 8DIP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 8POS .100 30AU datasheet.pdf
RES SMD 7.68KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle 84 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .125 SQ WW datasheet.pdf
IC ADC 8BIT LP 20-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 19MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT PIN datasheet.pdf