Susumu RG1608V-221-W-T1
RG1608V-221-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-221-W-T1
Brief Description
RES SMD 220 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-221-W-T1.pdf
Availability of RG1608V-221-W-T1
QUANTITY
RG1608V-221-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-221-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-221-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-221-W-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-221-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-221-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-221-W-T1
FILTER CABLE/CLAMP 35 OHM 7MM datasheet.pdf
IC ADC DUAL 12BIT 40MSPS 64QFN datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI 1.2-20UNF-2A 20MA datasheet.pdf
CONN HEADER HI-SPEED DUAL 40POS datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RING VERSAKRIMP H-380-76 SPM datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.3A SOT25 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SOCKET JUNCTION MODULES datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf