Susumu RG1608V-222-C-T5
RG1608V-222-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-222-C-T5
Brief Description
RES SMD 2.2KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-222-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-222-C-T5
QUANTITY
RG1608V-222-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-222-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-222-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-222-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-222-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-222-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-222-C-T5
RES 2.1 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 WW datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD BK datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 205.5K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
DRIVER datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 10POS DR LOW P datasheet.pdf