Susumu RG1608V-2430-C-T5
RG1608V-2430-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-2430-C-T5
Brief Description
RES SMD 243 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-2430-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-2430-C-T5
QUANTITY
RG1608V-2430-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-2430-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-2430-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-2430-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-2430-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-2430-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-2430-C-T5
IC DRVR/RCVR 5V RS232 16-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 1/2W 2010 datasheet.pdf
IC ACCEL SPI/I2C 3AX 16LGA datasheet.pdf
7X15 WHITE LED DIFFTUBELIGHT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
LENS 10MM DIFFUSED WIDE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156" datasheet.pdf
COMBO-D PIN RA datasheet.pdf
MICRO 9C P 24" YEL FLOAT NI datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf