Susumu RG1608V-2431-W-T5
RG1608V-2431-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-2431-W-T5
Brief Description
RES SMD 2.43K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-2431-W-T5.pdf
Availability of RG1608V-2431-W-T5
QUANTITY
RG1608V-2431-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-2431-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-2431-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-2431-W-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-2431-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-2431-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-2431-W-T5
IDC CABLE-ASR64G/ AE64G / ASR64G datasheet.pdf
CONN HEADR 16POS DL R/A 30AU SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.47 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 4MHZ 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 200PF 50V T2H 0805 datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf