Susumu RG1608V-3161-C-T5
RG1608V-3161-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-3161-C-T5
Brief Description
RES SMD 3.16K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-3161-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-3161-C-T5
QUANTITY
RG1608V-3161-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-3161-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-3161-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.16k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-3161-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-3161-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-3161-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-3161-C-T5
CONN HEADER 5POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
IC 80C51 MCU 8BIT ROMLESS 68PLCC Packed in Tube or Reel datasheet.pdf
CBL RIBN 60COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 84A T-MAX datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.1V TO-92 datasheet.pdf
RELAY SSR PANEL MOUNT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1.5A DO214AA datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5.8VOUT 50W datasheet.pdf
IC FPGA 387 I/O datasheet.pdf
220UF 63V 16X25 105C RAD datasheet.pdf