Susumu RG1608V-331-C-T5
RG1608V-331-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-331-C-T5
Brief Description
RES SMD 330 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-331-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-331-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-331-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-331-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-331-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-331-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-331-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-331-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-331-C-T5
IDC CABLE - CKR40G/AE40M/CCE40G datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK RTAN 3POS datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 500MA 1.15 OHM TH datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
IC REG LDO 14V 1A 5TO252 datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf