Susumu RG1608V-332-C-T5
RG1608V-332-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-332-C-T5
Brief Description
RES SMD 3.3KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-332-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-332-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-332-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-332-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-332-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-332-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-332-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-332-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-332-C-T5
IC VREF SHUNT ADJ SOT23 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V NP0 1825 datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 200MHZ 165FBGA datasheet.pdf
SW PB ILLUM PROTRUD RING RND RED datasheet.pdf
CAP CER 680PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 10-200MM M8 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT SKT datasheet.pdf