Susumu RG1608V-3320-W-T1
RG1608V-3320-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-3320-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 332 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-3320-W-T1.pdf
Availability of RG1608V-3320-W-T1
QUANTITY
RG1608V-3320-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-3320-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-3320-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-3320-W-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-3320-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-3320-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-3320-W-T1
CONN HEADER 6POS 1.5MM R/A SMD datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RECEPT .050 100POS R/A T/H datasheet.pdf
IC SMART CARD INTERFACE 28-SOIC datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ24725-542 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 470 OHM 1% 5W datasheet.pdf