Susumu RG1608V-3321-C-T5
RG1608V-3321-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-3321-C-T5
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-3321-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-3321-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-3321-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-3321-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-3321-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-3321-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-3321-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-3321-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-3321-C-T5
MOSFET N-CH 500V 11A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK JUMPER 1POS datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 80A TO263-3 datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
RES 6.04 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 91.3077K OHM 0.6W 0.005% RAD datasheet.pdf
IC MCU ARM9 128KB ROM 247BGA datasheet.pdf
CAP FILM 82NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf