Susumu RG1608V-3400-B-T5
RG1608V-3400-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-3400-B-T5
Brief Description
RES SMD 340 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-3400-B-T5.pdf
Availability of RG1608V-3400-B-T5
QUANTITY
RG1608V-3400-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-3400-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-3400-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-3400-B-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-3400-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-3400-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-3400-B-T5
IC OPAMP GP 2.5MHZ 14DIP datasheet.pdf
6067X9990A1 datasheet.pdf
IC FPGA 320 I/O 676FCBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 187 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf