Susumu RG1608V-3400-C-T5
RG1608V-3400-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-3400-C-T5
Brief Description
RES SMD 340 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-3400-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-3400-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-3400-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-3400-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-3400-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-3400-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-3400-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-3400-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-3400-C-T5
IC MPU PENT III 600MHZ 370FCPGA datasheet.pdf
LONG PARTITN 8-11/16 X 16-13/16 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 19 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 630MA 900 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf