Susumu RG1608V-3401-C-T5
RG1608V-3401-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-3401-C-T5
Brief Description
RES SMD 3.4KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-3401-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-3401-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-3401-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-3401-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-3401-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-3401-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-3401-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-3401-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-3401-C-T5
SIM PROGRAM FOR 68HC705B16 datasheet.pdf
KEY FOB ABS AMD 3.32"L X 1.87"W datasheet.pdf
144LF METRAL HDR STR PF 5X6 datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT I2C OCTAL 16MSOP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 2A THRU datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK ALUM ANOD datasheet.pdf
STOP FINGER COVER datasheet.pdf
MULTI-PAIR 26COND 28AWG 1000' datasheet.pdf
CC DEBUGGER ADAPTER CABLE datasheet.pdf
CAP FILM 1.6UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf