Susumu RG1608V-3480-B-T5
RG1608V-3480-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-3480-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 348 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-3480-B-T5.pdf
Availability of RG1608V-3480-B-T5
QUANTITY
RG1608V-3480-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-3480-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-3480-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-3480-B-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-3480-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-3480-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-3480-B-T5
CONN TERM BLOCK PCB 18POS BK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MIC PIEZO ANALOG OMNI -69DB datasheet.pdf
TVS DIODE 8.5VWM 15.9VC DO204AC datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 170MA 3.7 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf