Susumu RG1608V-3481-W-T5
RG1608V-3481-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-3481-W-T5
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-3481-W-T5.pdf
Availability of RG1608V-3481-W-T5
QUANTITY
RG1608V-3481-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-3481-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-3481-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-3481-W-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-3481-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-3481-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-3481-W-T5
FUSE PTC 1.10A 30V RESET RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 10M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 91PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 200V NP0 1808 datasheet.pdf
CONN HEADER .05 DUAL VERT 14POS datasheet.pdf
RES CURRENT SENSE .015 OHM 3W 1% datasheet.pdf
COAX CONN WITH CABLE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
Complete 10-Bit, 20 MSPS, 80 mW CMOS A/D Converter IC datasheet.pdf