Susumu RG1608V-3571-B-T1
RG1608V-3571-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-3571-B-T1
Brief Description
RES SMD 3.57KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-3571-B-T1.pdf
Availability of RG1608V-3571-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-3571-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-3571-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-3571-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-3571-B-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-3571-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-3571-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-3571-B-T1
IC 10-BIT BUS SW 2-PORT 24-TSSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 43UF 165V QC TERM datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
SURFACE LS BELT 4X36" A MED datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 4.7K OHM 5% 0805 datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
FIXED IND 750NH 900MA 220 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS INLINE PINS datasheet.pdf