Susumu RG1608V-3740-P-T1
RG1608V-3740-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-3740-P-T1
Brief Description
RES SMD 374 OHM 0.02% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-3740-P-T1.pdf
Availability of RG1608V-3740-P-T1
QUANTITY
RG1608V-3740-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-3740-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-3740-P-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)374
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-3740-P-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-3740-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-3740-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-3740-P-T1
IC OPAMP GP 730KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 300MW TO92S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
IC FPGA 145 I/O 208PQFP datasheet.pdf
RES 45K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.54 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
COAX CABLE-HIGH PERFO datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf