Susumu RG1608V-3831-W-T1
RG1608V-3831-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-3831-W-T1
Brief Description
RES SMD 3.83K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-3831-W-T1.pdf
Availability of RG1608V-3831-W-T1
QUANTITY
RG1608V-3831-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-3831-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-3831-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-3831-W-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-3831-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-3831-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-3831-W-T1
CARD EXTENDER J/P 1-4 datasheet.pdf
LED PRISM 3MM YWGN/YWGN/YWGN SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 320A DO205AB datasheet.pdf
CONN LINE DRAIN CRIMP 1POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 1W DO204AL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RJF TV FIELD THREADED JAM NUT RE datasheet.pdf
KIT 4POS 3.2X2.5 SOCKET DSC8001 datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 120 CLBs, 4000 Gates, 83MHz, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf