Susumu RG1608V-3921-D-T5
RG1608V-3921-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-3921-D-T5
Brief Description
RES SMD 3.92KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-3921-D-T5.pdf
Availability of RG1608V-3921-D-T5
QUANTITY
RG1608V-3921-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-3921-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-3921-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-3921-D-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-3921-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-3921-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-3921-D-T5
CONN TB RCPT 240PS 3ROW R/A GOLD datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3A 125VAC/VDC 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 3600UF 450V SCREW datasheet.pdf
CONTROL LIQ LEVEL 240VAC CHASSIS datasheet.pdf
RESONATOR CER 27.00MHZ SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 207MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 63V AXIAL datasheet.pdf