Susumu RG1608V-4021-C-T5
RG1608V-4021-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-4021-C-T5
Brief Description
RES SMD 4.02K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-4021-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-4021-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-4021-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-4021-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-4021-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.02k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-4021-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-4021-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-4021-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-4021-C-T5
CONN CONTACT 18-24AWG CRIMP GOLD datasheet.pdf
IC SWITCH BUS 4BIT TTL 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC LVL XLTR LV 8MBPS 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 9POS 2MM T/H datasheet.pdf
INSERT FEMALE 17POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 500KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 16.1MM RND 6.9MM datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
RES 500 OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf