Susumu RG1608V-4120-B-T5
RG1608V-4120-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-4120-B-T5
Brief Description
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-4120-B-T5.pdf
Availability of RG1608V-4120-B-T5
QUANTITY
RG1608V-4120-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-4120-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-4120-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-4120-B-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-4120-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-4120-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-4120-B-T5
CIR BRKR THRMMAG 6A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
IC XDCP 100TAP 100K 3WIRE 8-SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 16 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 80POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf
FUSE 250V DIN M TL 5X20MM 4A datasheet.pdf