Susumu RG1608V-431-D-T5
RG1608V-431-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-431-D-T5
Brief Description
RES SMD 430 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-431-D-T5.pdf
Availability of RG1608V-431-D-T5
QUANTITY
RG1608V-431-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-431-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-431-D-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-431-D-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-431-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-431-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-431-D-T5
SIMM SOCKET .050 72 PIN GOLD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.9PF 25V 0402 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS 1.2 UNF 5V MINI datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 230VC AXIAL datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
CONN HDR 168POS W/O POST SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 250MA DO35 datasheet.pdf
CAP FILM 9.1NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf