Susumu RG1608V-432-P-T1
RG1608V-432-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-432-P-T1
Brief Description
RES SMD 4.3KOHM 0.02% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-432-P-T1.pdf
Availability of RG1608V-432-P-T1
QUANTITY
RG1608V-432-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-432-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-432-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-432-P-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-432-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-432-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-432-P-T1
TRANS NPN 20V 5A TO-92L datasheet.pdf
CAP ALUM 4400UF 20% 50V FLATPACK datasheet.pdf
IC VOLT-LVL TRANSL BI-DIR US8 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 3.6K OHM 1506 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 92 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf