Susumu RG1608V-4320-C-T5
RG1608V-4320-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-4320-C-T5
Brief Description
RES SMD 432 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-4320-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-4320-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-4320-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-4320-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-4320-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-4320-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-4320-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-4320-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-4320-C-T5
IC CTRLR LPC I/O 4PORT 128-VTQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.27 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 6.3V 20% RADIAL datasheet.pdf
SENS PROX INDUCT M30 8MM NO 2M datasheet.pdf
CONV DC/DC 15V 50MA SIP datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
KIT ACCESSRY FLANGE 37X125" BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES SMD 22.6KOHM 0.01% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W +/-12V 42MA OUT datasheet.pdf