Susumu RG1608V-4320-P-T1
RG1608V-4320-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-4320-P-T1
Brief Description
RES SMD 432 OHM 0.02% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-4320-P-T1.pdf
Availability of RG1608V-4320-P-T1
QUANTITY
RG1608V-4320-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-4320-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-4320-P-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-4320-P-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-4320-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-4320-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-4320-P-T1
HEAT SINK 40MM X 40MM X 7.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 200POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 200KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CAM POSITIONER 8 NPN OUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CUT-OFF PUNCH datasheet.pdf
MTK R/R SMT HDR datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf