Susumu RG1608V-4320-W-T1
RG1608V-4320-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-4320-W-T1
Brief Description
RES SMD 432 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-4320-W-T1.pdf
Availability of RG1608V-4320-W-T1
QUANTITY
RG1608V-4320-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-4320-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-4320-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-4320-W-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-4320-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-4320-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-4320-W-T1
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES 200 OHM 5% 10W WIREWOUND AXL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 7.62MM datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 4.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 22.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf