Susumu RG1608V-4321-C-T5
RG1608V-4321-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-4321-C-T5
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-4321-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-4321-C-T5
QUANTITY
RG1608V-4321-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-4321-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-4321-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-4321-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-4321-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-4321-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-4321-C-T5
THERM PAD TO-220 DUAL .005" Q3 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 5A 250VAC RAD datasheet.pdf
BOARD INTERFACE USB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 1.2-20UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC SMBUS BATT CHRGR LIION 50QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 40.2K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf