Susumu RG1608V-4421-C-T5
RG1608V-4421-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-4421-C-T5
Brief Description
RES SMD 4.42K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-4421-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-4421-C-T5
QUANTITY
RG1608V-4421-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-4421-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-4421-C-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-4421-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-4421-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-4421-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-4421-C-T5
RES SMD 22 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DIVIDER /4 3.3/5V 8-SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 10MA SC70-5 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V TO263AB datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 2.34MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 5% 100VDC 2DIP datasheet.pdf
SP POLARIZED POWER RELAY datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf