Susumu RG1608V-4531-B-T1
RG1608V-4531-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-4531-B-T1
Brief Description
RES SMD 4.53KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-4531-B-T1.pdf
Availability of RG1608V-4531-B-T1
QUANTITY
RG1608V-4531-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-4531-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-4531-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-4531-B-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-4531-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-4531-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-4531-B-T1
PLUG 50A 3P4W 250VDC/600VAC datasheet.pdf
OSC XO 85.501054MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 129A ICEPAK datasheet.pdf
IC TXRX RS232/485/422 MULTIPRTCL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 05VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 14.99MM datasheet.pdf
RES 432K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf