Susumu RG1608V-4640-C-T5
RG1608V-4640-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-4640-C-T5
Brief Description
RES SMD 464 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-4640-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-4640-C-T5
QUANTITY
RG1608V-4640-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-4640-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-4640-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-4640-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-4640-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-4640-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-4640-C-T5
CONN BNC JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG GRN/YEL 100' datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 15 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 3P4T SOLDER SHORT datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RES SMD 2K OHM 0.01% 1/4W J LEAD datasheet.pdf