Susumu RG1608V-472-P-T1
RG1608V-472-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-472-P-T1
Brief Description
RES SMD 4.7KOHM 0.02% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-472-P-T1.pdf
Availability of RG1608V-472-P-T1
QUANTITY
RG1608V-472-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-472-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-472-P-T1
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-472-P-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-472-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-472-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-472-P-T1
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC COUNTER BIN SYNC 4BIT 16-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 150MHZ 8SOIC datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 56V 4.46A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 27UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf