Susumu RG1608V-5360-C-T5
RG1608V-5360-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-5360-C-T5
Brief Description
RES SMD 536 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-5360-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-5360-C-T5
QUANTITY
RG1608V-5360-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-5360-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-5360-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-5360-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-5360-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-5360-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-5360-C-T5
CONN RECEPT PIN .022-.032" .156" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
RES 43.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4300K 2SMD datasheet.pdf
FAN CORD CHAIN DAISY 24" W/PLUG datasheet.pdf
HAN D M CRIMP CONTACT CUNI datasheet.pdf
CAP TANT 56UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX M30 3W 10MM NO PNP datasheet.pdf