Susumu RG1608V-6190-W-T5
RG1608V-6190-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-6190-W-T5
Brief Description
RES SMD 619 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-6190-W-T5.pdf
Availability of RG1608V-6190-W-T5
QUANTITY
RG1608V-6190-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-6190-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-6190-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-6190-W-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-6190-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-6190-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-6190-W-T5
RES SMD 0.27 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 40POS SMD GOLD datasheet.pdf
RES SMD 35.7 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VOLT DETECT N-CH 20V SC-82AB datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.4 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 49MA 20 OHM TH datasheet.pdf