Susumu RG1608V-621-B-T5
RG1608V-621-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-621-B-T5
Brief Description
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-621-B-T5.pdf
Availability of RG1608V-621-B-T5
QUANTITY
RG1608V-621-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-621-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-621-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-621-B-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-621-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-621-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-621-B-T5
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8MSOP datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET 240POS DIMM T/H datasheet.pdf
GRIP MATERIAL 1"X6 YDS BLK datasheet.pdf
MX150L HAND TOOL datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
2 XRSV M12 D KOD. PCRAIGHT OVERM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf