Susumu RG1608V-6650-C-T5
RG1608V-6650-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-6650-C-T5
Brief Description
RES SMD 665 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-6650-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-6650-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-6650-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-6650-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-6650-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-6650-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-6650-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-6650-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-6650-C-T5
IC UART QUAD W/FIFO 64-LQFP datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 220MA 1.3 OHM TH datasheet.pdf
CONN PHONO PLUG RCA R/A 3PCS datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC MELF datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 24MM datasheet.pdf
RES 14 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
CAP TANTALUM 33UF 16V 2917 datasheet.pdf