Susumu RG1608V-6650-P-T1
RG1608V-6650-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-6650-P-T1
Brief Description
RES SMD 665 OHM 0.02% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-6650-P-T1.pdf
Availability of RG1608V-6650-P-T1
QUANTITY
RG1608V-6650-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-6650-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-6650-P-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)665
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-6650-P-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-6650-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-6650-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-6650-P-T1
CONN SPADE 14-16 AWG #10 SOLIS datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
OPTION CARD OUTPUT PAX2D000 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HEADER SIGN 120POS R/A 2MM datasheet.pdf
VARISTOR 819V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC FPGA 46 I/O 64TQFP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 28V NI780H datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 66MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf