Susumu RG1608V-6810-C-T5
RG1608V-6810-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-6810-C-T5
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-6810-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-6810-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-6810-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-6810-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-6810-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-6810-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-6810-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-6810-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-6810-C-T5
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
MODULE SCR/DIODE 90A 600VAC datasheet.pdf
LIGHT PIPE CLEAR RIGID 3MM datasheet.pdf
FOOTSWITCH CONV CABLE ASSY datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
CAP CER 2.3PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
350 TB SPRING CLAMP 90D datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SOLAR FERRULE 10 X 38MM 25AMP 10 datasheet.pdf