Susumu RG1608V-751-W-T5
RG1608V-751-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-751-W-T5
Brief Description
RES SMD 750 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-751-W-T5.pdf
Availability of RG1608V-751-W-T5
QUANTITY
RG1608V-751-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-751-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-751-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-751-W-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-751-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-751-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-751-W-T5
TRANS NPN 80V 0.3A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 500V NP0 1210 datasheet.pdf
CONN HEADR 60POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
RES SMD 7.15 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HOLDER 1/3N CELL PCB LITHIUM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3.2A SOT23 datasheet.pdf