Susumu RG1608V-8450-B-T1
RG1608V-8450-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-8450-B-T1
Brief Description
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-8450-B-T1.pdf
Availability of RG1608V-8450-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-8450-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-8450-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-8450-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-8450-B-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-8450-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-8450-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-8450-B-T1
RES SMD 5.11K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT FP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
OSC MEMS PROG datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 8V 10% datasheet.pdf