Susumu RG1608V-9310-W-T5
RG1608V-9310-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-9310-W-T5
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-9310-W-T5.pdf
Availability of RG1608V-9310-W-T5
QUANTITY
RG1608V-9310-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-9310-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-9310-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-9310-W-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-9310-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-9310-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-9310-W-T5
CONN HDR BRKWAY 12POS DUAL TIN datasheet.pdf
DUCT WIRE SLOT ADH WHITE 6'/72" datasheet.pdf
CONN STACKER .156" 22POS SGL TIN datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70NS 32TSOP datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 83 I/O 100PQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
IC SLAC 1CH 70V MTRG 32PLCC datasheet.pdf
CONN EDGE .050 10POS DR TH datasheet.pdf
26500 7C 7#16 P TH RECP WC datasheet.pdf
M12 4 POS MALE STRT-BLNT 1MTR datasheet.pdf