Susumu RG2012N-1073-C-T5
RG2012N-1073-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-1073-C-T5
Brief Description
RES SMD 107K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-1073-C-T5.pdf
Availability of RG2012N-1073-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-1073-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-1073-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-1073-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-1073-C-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-1073-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-1073-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-1073-C-T5
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8X1 16TSSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CABLE 7COND 16AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON GREEN CONCAVE datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 1.164A 90 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RCPT INLINE 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
CMOS Low Voltage 4 ohm SPDT Switch IC datasheet.pdf