Susumu RG2012N-111-B-T1
RG2012N-111-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-111-B-T1
Brief Description
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-111-B-T1.pdf
Availability of RG2012N-111-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-111-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-111-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-111-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-111-B-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-111-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-111-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-111-B-T1
IC DIVIDER /2 3.3/5V 8-MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
TERM HOLD DOWN ASSY datasheet.pdf
E2 DIE 16-14 PERMA-S ATP datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 24POS PIN datasheet.pdf
DGTL ISO 3KV 2CH GEN PURP 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL 5MM WIDE LENS 5MM datasheet.pdf